Čo sa udeje za jednu minútu na internete?

14. septembra 2018
567
Views

Jediná minúta

Veľmi kratučký okamih z pohľadu človeka ale zamysleli ste sa niekedy nad tým, čo všetko sa môže udiať v rámci 60 sekúnd na internete?

Začnime tým, čo robíme na svojich telefónoch smartfónoch najčastejšie. Posielanie správ. Za jedinú minútu ich globálne stihneme poslať až 16 miliónov. Zdá sa vám to ako ohromné číslo? Potom by ste sa mali pozrieť na emaily. Tých sa za minútu pošle až neuveriteľných 156 miliónov! V tomto porovnaní aspoň vidíme že stále viac pracujeme ako trávime čas na telefónoch, teda pokiaľ odrátame reťazové emaily, videa s mačkami, reklamné emaily, emaily od Nigérijského princa, emaily že ste vyhrali iPhone(dvanásty tento týždeň) …

koľko emailov sa na svete pošle za jednu minútu? Čo sa udeje za jednu minútu na internete?

Zábava a.k.a. prokrastinácia

Keď už som v predošlom odseku načal tému o flákaní, poďme sa pozrieť ako veľmi spoločne dokážeme za jednu minútu prokrastinovať.

Ľudstvo si za minútu stihne pozrieť až 4.1 milióna videí na YouTube alebo 70 000 hodín videí na Netflixe! Okrem toho stihneme minútu preflákať poslaním 15 000 gifov cez messenger alebo vypočutím 40 000 hodín hudby cez Spotify. Aj náš obľúbený Instagram nezaostáva a predvádza sa masívnym počtom príspevkov, až 46 200 za minútu.

via GIPHY

A teraz o peniazoch

O tom že veľmi radi nakupujeme svedčia aj následovné dáta. Na internete dokopy minieme viac ako 750 000$ každých 60 sekúnd. Len si predstavte koľko peňazí ľudia na internete minuli než ste dočítali tento článok…

Celá infografika aj s ostatnými číslami tu:

Zaujímavé dáta o užívaní internetu

Zaujímavé dáta o užívaní internetu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *