Prečo by ste NIKDY nemali kupovať followerov na Instagrame

30. augusta 2018
prečo sa neoplatí kupovať followerov na instagrame
2074
Views

Prečo followerov nekupovať? To je asi najčastejšia téma, ktorú každému klientovi vysvetľujem.

Dnes už asi každý vie že, Instagram je najrýchlejšie rastúcou sociálnou sieťou na svete. V raste prekonal aj doterajšieho šampióna Facebook, a tak si čoraz viac ľudí a firiem uvedomuje jeho marketingový potenciál a snažia sa ho využiť vo svoj prospech čo najlepšie. Najväčším indikátorom úspechu instagramového profilu je počet followerov (sledovateľov). Z tohto dôvodu sa množstvo ľudí uchyľuje k rôznym internetovým stránkam poskytujúcim “zaručené” skratky k získaniu tisícov až státisícov followerov za nízke ceny. Týchto služieb je dnes plný internet a všetky sľubujú “reálnych” followerov do pár hodín alebo dní. Na prvý pohľad to môže znieť ako fajn ponuka a veľa neinformovaných ľudí na to aj ľahko naletí:”Ak si hneď nakúpim 10000 followerov pre svoj firemný profil, ušetrím kopu času a všetci uvidia, ako sa mi darí!”. Ale je v tom jeden zádrhel, vyhadzujete svoje peniaze do koša.

Prečo nekupovať followerov - screenshoty stránok predávajúcich followerov

Screenshoty stránok predávajúcich followerov

To, čo si kúpite, sú len prázdne profily

Áno, všetky tieto služby vám predajú iba prázdne profily, tzv. botov, alebo ako im ja rád hovorím “zombie”. Profily sú vytvárané počítačom niekde v tmavej pivnici v Číne nonstop 24/7 za jediným
účelom, aby mohli kliknúť follow ľudom, ktorí si zaplatia takúto službu. Tieto profily teda nepatria skutočným ľuďom. V drvivej väčšine prípadov na nich nie je ani žiadny obsah. Najdôležitejšie je však, že vám nikdy neprinesú žiadny engagement, že nemajú skutočný záujem o váš obsah, a teda ich nikdy nepremeníte na leady a už vôbec nie na zákazníkov.(ako by ste aj mohli, že? Veď to nie sú ľudia. 🙂 )

farma na followerov v Číne

“Farma” na followerov

farma na lajky

“Farma” na followerov

Jediná pozitívna vec na kupovaní followerov teda je, že vám hore v profile bude svietiť krásne číslo… Skutočne?

Áno, mať hore v profile veľké číslo je dobré aspoň z jedného dôvodu. Počet followerov je jeden z faktorov, na základe ktorého sa väčšina ľudí rozhoduje, či začnú daný profil sledovať. Veď keď má niekto veľa followerov, a teda mu dôveruje veľa ľudí, môžem mu dôverovať aj ja. Toto je pravda, ale je v tom háčik a keby len jeden.

“Háčiky”:

Prvý háčik je ten, že ľudia, ktorí vás sledujú so skutočným záujmom,  si pravdepodobne všimnú, že z pondelka na utorok sa vám zmenil počet followerov z 300 na 70 000. To v nich môže vyvolať pochybnosti o vašej legitimite. “Keď tento človek (firma) zavádza v takej banálnej veci ako je počet followerov, nebude to robiť aj pri svojich službách (produktoch)?”

Druhý háčik je, že aj keď si vaši skutoční followeri nevšimnú ohromný nárast za krátke obdobie, môžu si neskôr všimnúť, že profily ktoré vás sledujú, majú zvláštne mená. Dokonca som sa už stretol aj s tým, že profily, ktoré takto dali ľudom follow, boli plné porna alebo iného nevhodného obsahu. Alebo si môžu všimnúť, že nemajú obsah žiadny a to tiež vyvolá podozrenie.

Príklad falošného profilu

Príklad falošného profilu

Tretí háčik sa skrýva v engagemente. Profily s nakúpenými followermi najjednoduchšie odhalíte tak, že si pozriete koľko lajkov a komentov majú na jednotlivých príspevkoch. Keď má profil 50k sledovateľov a 4 lajky na fotke, asi je každému jasné, že tu niečo nesedí…

Engagement falošných followerov

Engagement kúpených followerov

Engagement kúpených followerov

Engagement kúpených followerov

Štvrtý háčik kupovania followerov je ich trvácnosť. Mám veľa klientov, ktorí na moje služby narazili až po tom, čo čo si skúšali followerov nakúpiť. U väčšiny z nich sa objavil po čase jeden problém. Followeri im začali miznúť. Tí, ktorí mali viac šťastia, na svojich profiloch spozorovali postupné miznutie ale boli aj takí, ktorým zmizli všetci naraz, doslova cez noc. Dôvod je jednoduchý. Zamestnanci Instagramu o týchto praktikách samozrejme vedia a pravidelne odhaľujú a vymazávajú profily vytvorené botmi. Ľudia, ktorí za nich zaplatili niekedy až tisíce eur, tak končia presne tam, kde začali. Lenže peniaze im nikto nevráti.

Aký je teda rozdiel medzi kupovaním followerov a softvérom od IGM?

Toto je druhá najčastejšia téma, ktorú klientom vysvetľujem. Rozdiel je jednoduchý. My followerov nepredávame 🙂 .

Ako to teda funguje? Veď vám ľudia platia za to, aby ste im priniesli viac followerov, nie?” Áno, to je pravda, ale to, čo predávame, nie sú followeri, ale zapojenie vášho profilu do marketingového softvéru ktorý vykonáva automatizované funkcie ako lajkovanie, followovanie, prezeranie obsahu atď. Takto váš profil dostaneme pred zrak množstva skutočných používateľov ktorí sa už musia sami rozhodnúť, či ich váš profil zaujal a či mu dajú follow. Ešte podstatnejším rozdielom je možnosť oslovovať relevantných užívateľov cez široké možnosti cielenia, ktoré ponúkame. Takto vieme zaistiť, že ľudia, pred ktorých váš profil dostaneme, sú vaša skutočná cieľovka a nebudú len “do počtu”.

O fungovaní nášho softvéru by sa dal napísať samostatný článok, ktorý určite neskôr pribudne a link naňho bude tu: (držím miesto pre link 🙂 ).

Čo je o našej službe v skratke najdôležitejšie: Followerov vám nepredáme, ale získame ich pracne a poctivo, každodennou prácou.

Záver: neoplatí sa budovať svoj profil cestou skratiek, ale cestou trpezlivosti.

All Comments

 • Dobry den. Existuje aj podobna sluzba zabezpecujuca marketing a ziskavanie followerov YOUTUBU? Poradte prosim. Dakujem.

  Samuel 26. októbra 2018 9:04 Odpovedať
  • Dobrý deň. Takáto služba existuje momentálne ju testujeme aby sme ju mohli čoskoro oficiálne odštartovať. Môžete mi napísať o čo presne Vám ide a aký YT kanál máte a poviem Vám čo by sa dalo robiť. Písať môžete na tento email: info@instagrammarketing.sk

   IGM-admin 26. októbra 2018 9:08 Odpovedať
   • Kde je odkaz na originálny článok (zdroj) a autor?

    Dano 5. decembra 2018 13:04 Odpovedať
    • Toto je originál článok, ja som autor.

     IGM-admin 5. decembra 2018 18:30 Odpovedať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *